Cestovní ruch a průvodcovství

Informace

  • Kód oboru 63-41-M/01
  • Ukončení studia Maturita
  • Délka studia 4 roky
  • Forma studia Denní
  • Školné ANO 
Maturita
  • po absolvování čtvrtého ročníku skládá žák maturitní zkoušku. Ta má část společnou – „státní maturita“ a profilovou, kterou tvoří zkouška ze specializačních odborných předmětů (management cestovního ruchu, marketing cestovního ruchu, služby v cestovním ruchu, práce průvodce a animace, dějiny kultury) a písemná praktická zkouška z předmětu Účetnictví a daně a bloku ekonomických předmětů.
Odborné předměty
  • po absolvování čtvrtého ročníku skládá žák maturitní zkoušku. Ta má část společnou – „státní maturita“ a profilovou, kterou tvoří zkouška ze specializačních odborných předmětů (ekonomika, právo, marketing a management, mezinárodní obchod a bankovnictví) a písemná praktická zkouška z předmětu Účetnictví a daně a bloku ekonomických předmětů.
Studentské firmy

Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module Content settings. You can also style every aspect of this content in the module Design settings and even apply custom CSS to this text in the module Advanced settings.

Praxe

Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module Content settings. You can also style every aspect of this content in the module Design settings and even apply custom CSS to this text in the module Advanced settings.

Kontakt

Adresa: nám. T.G. Masaryka 2433, 760 01 Zlín
Telefon: 735 150 070
Email: info@spos.cz
Úřední hodiny: Po-pá: 8:00 – 15:00

Učební plán

Prohlédněte si učební plán

OBOR EKONOMIKA A PODNIKÁNÍ

O zaměření

V rámci Ekonomika a podnikání si může žák  vybrat z několika zaměření.
Zaměření Cestovní ruch a průvodcovství si může žák zvolit na konci 2. ročníku.

Zaměření Cestovní ruch a průvodcovství  je zaměřeno na rozvoj všeobecných znalostí a zajímavých odborných předmětů – marketing cestovního ruchu, geografie cestovního ruchu, práce průvodce a animace, dějiny kultury, důraz na výuku dvou cizích jazyků

 

Absolvent v praxi

Uplatnění

Absolvent je připraven k výkonu činností, které přímo souvisejí s provozem cestovních kanceláří, cestovních agentur a nebo soukromých firem zabývajících se zajišťováním dílčích služeb cestovního ruchu. Kromě toho je připraven vykonávat analytické, organizační, administrativní a poradenské činnosti v soukromých firmách a v organizacích veřejné správy a samosprávy. Dovednosti získané ke studiu ho kvalifikují k činnostem týkajících se účetních uzávěrek, rozborové činnosti, vedení daňové evidence a podvojného účetnictví, zajišťování informačního a poradenského servisu v obchodu a cestovním ruchu, přípravě a organizaci společenských setkání, konferencí, zajišťování vzdělávání a profesního růstu zaměstnanců a kompletního zpracování marketingového průzkumu. 

Možnosti povolání

Absolventi se uplatní především v povoláních zaměřených na obchodně podnikatelské činnosti, a to v subjektech různých právních forem. Příkladem uplatnění v této oblasti jsou pracovní místa spojená s oblastí cestovního ruchu, především v cestovních kancelářích, cestovních agenturách, v destinačním managementu, v podnicích s vazbou na cestovní ruch (turistická informační centra, hotely) a dále místa průvodců cestovního ruchu, popř. ve veřejné správě na úseku rozvoje cestovního ruchu.

Absolventi

 Absolventi získají kvalitní předpoklady pro pokračování ve studiu především na ekonomických fakultách vysokých škol nebo na Vyšších odborných školách se zaměřením na cestovní ruch

Slovo

Garanta zaměření

„Zaměření na Cestovní ruch a průvodcovství je orientováno na organizaci a řízení služeb poskytovaných v oblasti turismu. Předměty, které rozšiřují znalosti žáků v této oblasti jsou marketing a management služeb

v cestovním ruchu, dějiny kultury, geografie cestovního ruchu a práce průvodce a animace“

Zuzana Atarsia

Z výuky

 

Ekonomika

Informační a komunikační technologie I

Písemná a elektronická komunikace

Účetnictví

Management

Aplikovaná ekonomie (studentská firma)

Právo III

Ekonomická cvičení

Bankovnictví

Marketing

Účetní praxe II

Mezinárodní obchod

Galerie

Počet žáků školy

Počet vyučovaných předmětů

Zaměření

Počet let od doby vzniku

Buďte s námi v kontaktu

Adresa: nám. T.G. Masaryka 2433, 760 01 Zlín

Telefon: 735 150 070

Email: info@spos.cz

Úřední hodiny: Po-pá: 8:00 – 15:00

Přijímací řízení v roce 2024

Aktuality k přijímacím zkouškám aneb přehled všech změn na jednom místě!  

Pozor v případě volby zaměření Trenérství volíte ŠVP Sportovní akdemie

HLAVNÍ SÍDLO ŠKOLY

náměstí T.G. Masaryka 2433

760 01 Zlín

info@spos.cz

tel.: 735 150 070

REDIZO: 600020525

IZO: 108 021 041

IČ: 25344412

PRACOVIŠTĚ KROMĚŘÍŽ

Oskol 433/3

767 01 Kroměříž

beliancinova@spos.cz

733 712 300

REDIZO: 600020525

IZO: 108 021 041

 

X