FIREMNÍ MANAGEMENT A PRÁVO

Učební plán

Prohlédněte si učební plán

OBOR EKONOMIKA A PODNIKÁNÍ

O zaměření

V rámci Ekonomika a podnikání si může žák  vybrat z několika zaměření.
Zaměření Firemní management a právo si může žák zvolit na konci 2. ročníku.

Zaměření Firemní management a právo je orientováno hlavně na provoz organizací. Proto je studium doplněno a rozšířeno o problematiku práva, marketingu a managementu, bankovnictví nebo mezinárodního obchodu. Součástí výuky je i studentská firma.

 

Odborné  předměty

 

Ekonomika

Informační a komunikační technologie I

Písemná a elektronická komunikace

Účetnictví

Management

Aplikovaná ekonomie (studentská firma)

Právo III

Ekonomická cvičení

Bankovnictví

Marketing

Účetní praxe II

Mezinárodní obchod

Absolvent v praxi

Informace zaměření

 

absolventi získají kvalitní předpoklady pro pokračování ve studiu především na právnických a ekonomických fakultách vysokých škol.

Uplatnění

V zaměření na řízení firem se absolvent uplatní kromě ekonomické agendy také v oblasti právní – orientuje se v oblasti pracovněprávních vztahů, smluv, managementu, marketingu, mezinárodního obchodu a dalších oblastí spojených s chodem společnosti. Absolvent se uplatní na trhu práce v širokém spektru ekonomických, obchodně podnikatelských, administrativních a organizačních činností v podnicích všech právních forem a v ostatních organizacích a to jak v pozici zaměstnance, tak i zaměstnavatele. Rovněž má předpoklady pro rozvíjení vlastních podnikatelských aktivit.

Možnosti povolání

Absolventi mohou vykonávat například tato povolání: ekonomický manažer, personalista, marketingový pracovník, všeobecný a mzdový účetní, bankovní poradce, osobní poradce v pojišťovně, finanční konzultant, odborný ekonomický pracovník ve státní správě, administrativní pracovník a další.

Slovo

Garanta zaměření

“V zaměření na Firemní management a právo se absolvent uplatní kromě ekonomické agendy také v oblasti právní – orientuje se v oblasti pracovněprávních vztahů, smluv, managementu, marketingu, mezinárodního obchodu a dalších oblastí spojených s chodem společnosti. Absolvent se uplatní na trhu práce v širokém spektru ekonomických, obchodně podnikatelských, administrativních a organizačních činností v podnicích všech právních forem a v ostatních organizacích a to jak v pozici zaměstnance, tak i zaměstnavatele. Rovněž má předpoklady pro rozvíjení vlastních podnikatelských aktivit. Absolventi mohou vykonávat například tato povolání: ekonomický manažer, personalista, marketingový pracovník, všeobecný a mzdový účetní, bankovní poradce, osobní poradce v pojišťovně, finanční konzultant, odborný ekonomický pracovník ve státní správě, administrativní pracovník a další.”

– Jessica Austin

Naše škola

Organizace

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. In sagittis, urna eu convallis pulvinar, urna enim mollis magna, eget dictum lorem quam eget leo. In non arcu tempor, placerat quam sed, luctus est. Fusce ac eleifend leo. Praesent nec mattis augue.

Maturita
  • po absolvování čtvrtého ročníku skládá žák maturitní zkoušku. Ta má část společnou – „státní maturita” a profilovou, kterou tvoří zkouška ze specializačních odborných předmětů (ekonomika, právo, marketing a management, mezinárodní obchod a bankovnictví) a písemná praktická zkouška z předmětu Účetnictví a daně a bloku ekonomických předmětů.
Studentské firmy

Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module Content settings. You can also style every aspect of this content in the module Design settings and even apply custom CSS to this text in the module Advanced settings.

Praxe

Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module Content settings. You can also style every aspect of this content in the module Design settings and even apply custom CSS to this text in the module Advanced settings.

Kontakt

Adresa: nám. T.G. Masaryka 2433, 760 01 Zlín
Telefon: 577 215 314
Email: info@spos.cz
Úřední hodiny: Po-pá: 8:00 – 15:00

Počet žáků školy

Počet vyučovaných předmětů

Zaměření

Počet let od doby vzniku

Buďte s námi v kontaktu

Adresa: nám. T.G. Masaryka 2433, 760 01 Zlín

Telefon: 577 215 314

Email: info@spos.cz

Úřední hodiny: Po-pá: 8:00 – 15:00

Galerie

blank

Studijní program Cestovní ruch

65-43-N/01 v denní formě studia

Přijímací řízení

Máte zájem studovat na naší škole? Můžete vyplnit tuto předběžnou přihlášku. Tato přihláška je nezávazná, pro závazné přijetí je nutno poslat do 1. března  vyplněnou oficiální přihlášku na předepsaném tiskopisu SEVT.

Hlásím se na VOŠ

Kritéria
Výsledky
Odvolání

Přihlášky 

blank

Hlavní sídlo školy

Střední škola podnikatelská a Vyšší odborná škola, s.r.o.
náměstí T.G. Masaryka 2433, 
760 01 Zlín
info@spos.cz
tel.: 577 215 314
REDIZO: 600020525
IZO: 108 021 041
IČ: 25344412

Zlín škola

Pracoviště Kroměříž

Střední škola podnikatelská a Vyšší odborná škola, s.r.o.
Tovačovského 337,
767 05 Kroměříž
belancinova@spos.cz
REDIZO: 600020525
IZO: 108 021 041

 

X