Ve středu 16. září se zúčastnili studenti 1. ročníku oboru VOŠ Cestovní ruch a jejich mladší kolegové ze třídy 3. A odborné exkurze Historická Olomouc.

Jako první jsme navštívili Bezručovy sady. Tento park nám poskytl krásný pohled na historický komplex Univerzity Palackého, jehož součástí byly i krásně upravené zahrady. Zhlédli jsme i Tereziánskou zbrojnici, kde se  současnosti nachází univerzitní knihovna. Dalšími zastávkami byla Katedrála sv. Václava a Arcidiecézní muzeum. Zde jsme si mohli prohlédnout pozlacený kočár biskupa Ferdinanda Julia Troyera z Troyersteinu z 18. století a krásnou rajskou zahradu, jež je součástí Zdíkova paláce ze 12. století. Další zastávkou byla kaple svatého Jana Sarkandra, kde jsme si mohli prohlédnout skřipec ze 17. století. Další zastávkou bylo Horní a Dolní náměstí, kde jsme zhlédli morový sloup se sousoším Nejsvětější Trojice, Orloj a pět krásných kašen ze 17. – 19. století. Na závěr naší prohlídky jsme si prohlédli Terezskou bránu na Palachově náměstí.

V Olomouci jsme prožili krásný den, během něhož jsme si užili společně strávený čas a domů jsme se vraceli s mnoha pěknými zážitky, na které snad nikdy nezapomeneme.

Kareřina Hasoňová, 3. A

Prohlédněte si fotogalerii v novém okně >>

Studijní program Cestovní ruch

65-43-N/01 v denní formě studia

Přijímací řízení

Máte zájem studovat na naší škole? Můžete vyplnit tuto předběžnou přihlášku. Tato přihláška je nezávazná, pro závazné přijetí je nutno poslat do 1. března 2021 vyplněnou oficiální přihlášku na předepsaném tiskopisu SEVT.

Hlásím se na VOŠ

Kritéria
Výsledky
Odvolání

Přihlášky 

Přihlášky

KONTAKTNÍ INFORMACE

 náměstí T.G.Masaryka 2433

76001 Zlín

 +420 577 215 314

info@spos.cz

REDIZO: 60020525

IZO 108 021 041

X