Ve středu 30. března 2016 se studenti Střední podnikatelské školy a Vyšší odborné školy ve Zlíně zúčastnili exkurze po historické Budapešti pod vedením vynikajícího průvodce PhDr. Pavla Kočího.

Celý program byl rozdělený na dvě části. V první jsme zavítali na královský hrad Budín. Budínský hrad patří mezi hlavní turistické atrakce Budapešti. Pan průvodce zde podal velmi zajímavý výklad, který byl doplněn o krátkou přehlídku hradní stráže a výhled na jarem kvetoucí Budapešť. Poté jsme pokračovali přes Matyášův chrám k Rybářské baště, kde byla zakončena první část naší prohlídky.

Další bod však byl teprve před námi a tím byla novější městská část Pešť, která se nachází na protějším břehu Dunaje. Přejeli jsme přes Széchenyiho řetězový most a dojeli na Náměstí Hrdinů, kterému dominuje Památník Tisíciletí. Jako správní cestovatelé jsme se zde na památku vyfotili a vydali se k Vajdahunyadskému hradu. Jedná se o komplex replik historických staveb ze všech koutů původních Uher. Asi největším lákadlem zde pro nás byla socha kronikáře Anonyma, který podle pověsti přináší zejména děvčatům štěstí v oblasti matematiky. Samozřejmě, že jsme si tuto příležitost nemohly nechat ujít a všechny absolvovaly rituál – sedly jsme si soše Anonyma na koleno.

Následně naše kroky směřovaly k historické lince metra, kterou jsme se svezli k Štěpánovu chrámu proslavenému zejména jeho pověstnou relikvií – částí předloktí prvního uherského krále a světce Štěpána. Pak už zbývala poslední městská dominanta. Tou byla budova Parlamentu. Rychlým přesunem na Vörösmartyho náměstí jsme v podstatě zakončili naši exkurzi a využili zbývající čas na nákupy na proslulé Vácké ulici.

Celá exkurze se velmi zdařila především díky dobrému počasí a skvělému průvodci panu Kočímu. Stejně jako každý rok mu spolu s pedagogickým sborem patří veliké poděkování.

Eva Zdražilová, studentka třídy 3. CR oboru VOŠ Cestovní ruch

Prohlédněte si fotogalerii

Studijní program Cestovní ruch

65-43-N/01 v denní formě studia

Přijímací řízení

Máte zájem studovat na naší škole? Můžete vyplnit tuto předběžnou přihlášku. Tato přihláška je nezávazná, pro závazné přijetí je nutno poslat do 1. března  vyplněnou oficiální přihlášku na předepsaném tiskopisu SEVT.

Hlásím se na VOŠ

Kritéria
Výsledky
Odvolání

Přihlášky 

Hlavní sídlo školy

Střední škola podnikatelská a Vyšší odborná škola, s.r.o.

náměstí T.G. Masaryka 2433, 

760 01 Zlín

info@spos.cz

tel.: 577 215 314

REDIZO: 600020525

IZO: 108 021 041

IČ: 25344412

Pracoviště Kroměříž

Střední škola podnikatelská a Vyšší odborná škola, s.r.o.

Tovačovského 337,

767 05 Kroměříž

belancinova@spos.cz

REDIZO: 600020525

IZO: 108 021 041

X