Ve středu 30. března 2016 se studenti Střední podnikatelské školy a Vyšší odborné školy ve Zlíně zúčastnili exkurze po historické Budapešti pod vedením vynikajícího průvodce PhDr. Pavla Kočího.

Celý program byl rozdělený na dvě části. V první jsme zavítali na královský hrad Budín. Budínský hrad patří mezi hlavní turistické atrakce Budapešti. Pan průvodce zde podal velmi zajímavý výklad, který byl doplněn o krátkou přehlídku hradní stráže a výhled na jarem kvetoucí Budapešť. Poté jsme pokračovali přes Matyášův chrám k Rybářské baště, kde byla zakončena první část naší prohlídky.

Další bod však byl teprve před námi a tím byla novější městská část Pešť, která se nachází na protějším břehu Dunaje. Přejeli jsme přes Széchenyiho řetězový most a dojeli na Náměstí Hrdinů, kterému dominuje Památník Tisíciletí. Jako správní cestovatelé jsme se zde na památku vyfotili a vydali se k Vajdahunyadskému hradu. Jedná se o komplex replik historických staveb ze všech koutů původních Uher. Asi největším lákadlem zde pro nás byla socha kronikáře Anonyma, který podle pověsti přináší zejména děvčatům štěstí v oblasti matematiky. Samozřejmě, že jsme si tuto příležitost nemohly nechat ujít a všechny absolvovaly rituál – sedly jsme si soše Anonyma na koleno.

Následně naše kroky směřovaly k historické lince metra, kterou jsme se svezli k Štěpánovu chrámu proslavenému zejména jeho pověstnou relikvií – částí předloktí prvního uherského krále a světce Štěpána. Pak už zbývala poslední městská dominanta. Tou byla budova Parlamentu. Rychlým přesunem na Vörösmartyho náměstí jsme v podstatě zakončili naši exkurzi a využili zbývající čas na nákupy na proslulé Vácké ulici.

Celá exkurze se velmi zdařila především díky dobrému počasí a skvělému průvodci panu Kočímu. Stejně jako každý rok mu spolu s pedagogickým sborem patří veliké poděkování.

Eva Zdražilová, studentka třídy 3. CR oboru VOŠ Cestovní ruch

Prohlédněte si fotogalerii

Přijímací řízení v roce 2024

Aktuality k přijímacím zkouškám aneb přehled všech změn na jednom místě!  

Pozor v případě volby zaměření Trenérství volíte ŠVP Sportovní akdemie

Hlavní sídlo školy

náměstí T.G. Masaryka 2433

760 01 Zlín

info@spos.cz

tel.: 735 150 070

REDIZO: 600020525

IZO: 108 021 041

IČ: 25344412

Pracoviště Kroměříž

Oskol 433/3

767 01 Kroměříž

beliancinova@spos.cz

733 712 300

REDIZO: 600020525

IZO: 108 021 041

 

Share This
X