Vídeň je perlou mezi středoevropskými městy a její kouzlo ožívá obzvláště v období Vánoc, což si ani studenti naší školy nemohli nechat ujít. Proto ve čtvrtek 17. prosince 2015 vyrazila skupina vybraných studentů do hlavního města Rakouska.

Po příjezdu jsme se prošli ulicemi Vídně, kde jsme si prohlédli nejznámější památky jako jsou Stephansdom, Ruprechtskirche, Hofburg, Naturhistorisches und Kunsthistorisches Museum, socha rakouské císařovny Marie Terezie a mnohé další. Jelikož žáci třetího ročníku založili fiktivní studentskou firmu zaměřenou na cestovní ruch, byli to právě oni, kteří předali svým spolužákům informace o těchto památkách, a tak si vlastně poprvé v praxi vyzkoušeli, co taková práce průvodce obnáší. Poté jsme navštívili nejoblíbenější vánoční trhy Evropy, jejichž historie sahá až do roku 1294. Vůně pečených kaštanů, horkého punče, vanilky, svařeného vína, kandovaného ovoce se linula ze všech stran a stánky ověšené výrobky lidových řemesel, jako jsou dřevěné hračky nebo vánoční ozdoby z foukaného skla navodily příjemnou vánoční atmosféru.

Po společné prohlídce města následoval volný program, který každý ze studentů využil po svém. Někteří zamířili na jednu z nejoblíbenějších, největších a nejznámějších nákupních ulic Vídně Mariahilfer Straße, kde nakupovali vánoční dárky pro své blízké. Jiní zase využili volný čas návštěvou Muzea přírodní historie a dalších památek.

V podvečerních hodinách jsme zakončili pobyt ve Vídni pohledem na nádherně osvětlené město.

Mgr. Aneta Zvonková, vyučující NJ

Prohlédněte si fotogalerii

blank

Studijní program Cestovní ruch

65-43-N/01 v denní formě studia

Přijímací řízení

Máte zájem studovat na naší škole? Můžete vyplnit tuto předběžnou přihlášku. Tato přihláška je nezávazná, pro závazné přijetí je nutno poslat do 1. března  vyplněnou oficiální přihlášku na předepsaném tiskopisu SEVT.

Hlásím se na VOŠ

Kritéria
Výsledky
Odvolání

Přihlášky 

Přihlášky

Hlavní sídlo školy

Střední škola podnikatelská a Vyšší odborná škola, s.r.o.
náměstí T.G. Masaryka 2433, 
760 01 Zlín
info@spos.cz
REDIZO: 600020525
IZO: 108 021 041

Zlín škola

Pracoviště Kroměříž

Střední škola podnikatelská a Vyšší odborná škola, s.r.o.
Tovačovského 337,
767 05 Kroměříž
belancinova@spos.cz
REDIZO: 600020525
IZO: 108 021 041

 

X