Vybraní studenti Střední školy podnikatelské a Vyšší odborné školy, s. r. o. Zlín měli letos poprvé možnost vyrazit do malebného italského města Gargnano na západním břehu Lago di Garda.

Po příjezdu nás přivítal náš referent Davide Samuelli a seznámil nás s programem kurzu, poté jsme společně povečeřeli v restauraci Lo Zuavo.

Resort - Garngano

Pondělí uplynulo ve znamení exkurzí. Na úvod proběhla návštěva citroníkových zahrad i s výkladem v angličtině. Odpoledne jsme měli unikátní možnost návštěvy zahrad Bettoniho villy. Poté nám byl představen sportovní program SPACHE, který by nám mohl do budoucna umožnit výměnné pobyty s místními sportovními kluby. Večerní party navštívily i dívky z místního volejbalového klubu, a protože Davide Samuelli je také zkušený DJ, o dokonalý večer bylo postaráno.

Po úterní snídani jsme zamířili do místní tělocvičny, kde se nám věnovali místní trenéři a přiměli k pohybu i zatvrzené odpůrce. Odpolední projekci filmu „Tutti i santi giorni“ vystřídala hodina italštiny se sympatickou lektorkou Giuliou Novali. Pak už nic nebránilo vyjížďce lodí na jezero, a to opět za doprovodu Davideho a jeho chytlavého DJ mixtapu. Pizza v restauraci Centomiglia byla dokonalou tečkou dne.

Studenti v Garnganu

Verona, romantické město Romea a Julie, se nám ve středu pochlubila mnoha turistickými zajímavostmi. Ohromil nás především amfiteátr a historické centrum, kde si po rozchodu každý přišel na své, ať už nakupováním, nebo pod zamračeným Danteho dohledem dalším obdivováním památek. Po návratu do Gargnana jsme už jen zamířili do naší oblíbené Lo Zuavo.

Ve čtvrtek naši studenti diskutovali přes online konferenci s koordinátory SPACHE, odpoledne byla další projekce filmu a italština s Giuliou. Následovalo ukončení kurzu a předání účastnických certifikátů.

V pátek jsme se rozloučili s Gargnanem a zamířili zpět do Zlína.

Náš velký dík patří Davide Samuellimu za dokonalou organizaci kurzu a paní učitelce Mackové za zprostředkování a organizaci kurzu. V neposlední řadě děkujeme resortu Borgo dei Limoni a skvělým restauracím Lo Zuavo a Centomiglia.

Doufáme, že se do Gargnana za rok zase vypravíme!

Na fotografie z akce se můžete podívat v galerii Zonerama.

Další novinky a informace najdete na webu školy www.spos.cz a na účtech sociálních sítí Instagram a Facebook.

Studijní program Cestovní ruch

65-43-N/01 v denní formě studia

Přijímací řízení

Máte zájem studovat na naší škole? Můžete vyplnit tuto předběžnou přihlášku. Tato přihláška je nezávazná, pro závazné přijetí je nutno poslat do 1. března  vyplněnou oficiální přihlášku na předepsaném tiskopisu SEVT.

Hlavní sídlo školy

náměstí T.G. Masaryka 2433

760 01 Zlín

info@spos.cz

tel.: 735 150 070 (577 215 314)

REDIZO: 600020525

IZO: 108 021 041

IČ: 25344412

Pracoviště Kroměříž

Oskol 433/3

767 05 Kroměříž

beliancinova@spos.cz

733 712 300

REDIZO: 600020525

IZO: 108 021 041

 

X