Zúčastnit se této stáže bylo nejlepší rozhodnutí, které jsem mohla udělat. Dne 14. září 2022 začalo naše dobrodružství, když jsme o půl desáté seděly v letadle směrem na Maltu. Z našeho ubytování jsme byly příjemně překvapené, protože jsme nečekaly, že dostaneme takový úžasný Penthouse. Měly jsme tu krásný výhled na město Msida a viděly jsme až na přístav.

Stáž Erasmus+ Malta příroda

Na druhý den po příjezdu jsme společně s paní učitelkou Mackovou jely do Mosty, města, kam jsme každý den jezdily do práce.

Naše pracovní doba byla od 9 do 17 hodin. Kancelář měla velmi milý kolektiv. Naší vedoucí byla Emma, která moc často v kanceláři nebývala, a tak jsme byly spojené s kolegyněmi z Prahy, které nám představily software BambooHR a se vším nám rády pomohly. Jmenovaný software byl pro nás opravdu novinkou, takže nám chvilku trvalo se do toho dostat.

Měly jsme na starost doplnit smlouvy a citlivá data českých zaměstnanců do BambooHR, to znamená vyplnit osobní údaje, pracovní pozice, měsíční odměny, bonusy a tak dále. Po 2 týdnech jsme s tímto úkolem byly hotové a dostaly jsme novou práci. Byla hodně podobná. Z velké excelové tabulky jsme musely vyčíst další informace a vše doplnit do BambooHR.

Mimo práci jsme často byly v hlavním městě Valletta. Je to velmi hezké město a hodně populární. I město Sliema jsme si velmi oblíbily.

Stáž Erasmus+ Malta práce

Měly jsme sousedy z Německa, to mě velmi potěšilo, protože jako rodilá mluvčí jsem si s někým mohla konečně po dlouhé době popovídat. Kluci byli přibližně ve stejném věku jak my a párkrát jsme s nimi byli večer venku, dokonce i v Pacevillu. Tam to bylo dost rušné. Je tam hodně moc klubů hned vedle sebe v takové dlouhé ulici. Ten večer jsem si velmi užila. O víkendu jsme se rozhodly, že si zaplatíme tour na lodi k modré laguně až k ostrovu Gozo. Modrá laguna je velmi pěkné místo a je tam velmi krásná voda. Byly jsme i chvilku ve vodě, ale byly silné vlny, a tak jsme více času trávili na kraji u vody. V Gozu jsme obědvaly a chvilku jsme seděly u pláže. V průběhu nám na lodi ukázali jeskyně, které byly přímo u vody. K večeru jsme opět byly doma.

Stáž Erasmus+ Malta účastnice

Přijde nám, že každý den ubíhal hrozně rychle, bylo to až děsivé, jak rychle celá stáž byla u konce. Erasmus+ by si měl vyzkoušet každý, kdo může. Naučíte se samostatnosti a zodpovědnosti a rovněž takové zážitky, které se vám zde přihodí, zůstanou v paměti do konce života.

Nataly Katerina Nagel

Erasmus+ logo

Snímky z akce si prohlédněte ve fotogalerii Zonerama.

Další novinky a informace najdete na školním webu www.spos.cz a na účtech sociálních sítích Instagram a Facebook.

blank

Studijní program Cestovní ruch

65-43-N/01 v denní formě studia

Přijímací řízení

Máte zájem studovat na naší škole? Můžete vyplnit tuto předběžnou přihlášku. Tato přihláška je nezávazná, pro závazné přijetí je nutno poslat do 1. března  vyplněnou oficiální přihlášku na předepsaném tiskopisu SEVT.

Hlavní sídlo školy

náměstí T.G. Masaryka 2433

760 01 Zlín

info@spos.cz

tel.: 735 150 070 (577 215 314)

REDIZO: 600020525

IZO: 108 021 041

IČ: 25344412

Pracoviště Kroměříž

Oskol 433/3

767 05 Kroměříž

beliancinova@spos.cz

733 712 300

REDIZO: 600020525

IZO: 108 021 041

 

X