Zúčastnit se této stáže bylo nejlepší rozhodnutí, které jsem mohla udělat. Dne 14. září 2022 začalo naše dobrodružství, když jsme o půl desáté seděly v letadle směrem na Maltu. Z našeho ubytování jsme byly příjemně překvapené, protože jsme nečekaly, že dostaneme takový úžasný Penthouse. Měly jsme tu krásný výhled na město Msida a viděly jsme až na přístav.

Stáž Erasmus+ Malta příroda

Na druhý den po příjezdu jsme společně s paní učitelkou Mackovou jely do Mosty, města, kam jsme každý den jezdily do práce.

Naše pracovní doba byla od 9 do 17 hodin. Kancelář měla velmi milý kolektiv. Naší vedoucí byla Emma, která moc často v kanceláři nebývala, a tak jsme byly spojené s kolegyněmi z Prahy, které nám představily software BambooHR a se vším nám rády pomohly. Jmenovaný software byl pro nás opravdu novinkou, takže nám chvilku trvalo se do toho dostat.

Měly jsme na starost doplnit smlouvy a citlivá data českých zaměstnanců do BambooHR, to znamená vyplnit osobní údaje, pracovní pozice, měsíční odměny, bonusy a tak dále. Po 2 týdnech jsme s tímto úkolem byly hotové a dostaly jsme novou práci. Byla hodně podobná. Z velké excelové tabulky jsme musely vyčíst další informace a vše doplnit do BambooHR.

Mimo práci jsme často byly v hlavním městě Valletta. Je to velmi hezké město a hodně populární. I město Sliema jsme si velmi oblíbily.

Stáž Erasmus+ Malta práce

Měly jsme sousedy z Německa, to mě velmi potěšilo, protože jako rodilá mluvčí jsem si s někým mohla konečně po dlouhé době popovídat. Kluci byli přibližně ve stejném věku jak my a párkrát jsme s nimi byli večer venku, dokonce i v Pacevillu. Tam to bylo dost rušné. Je tam hodně moc klubů hned vedle sebe v takové dlouhé ulici. Ten večer jsem si velmi užila. O víkendu jsme se rozhodly, že si zaplatíme tour na lodi k modré laguně až k ostrovu Gozo. Modrá laguna je velmi pěkné místo a je tam velmi krásná voda. Byly jsme i chvilku ve vodě, ale byly silné vlny, a tak jsme více času trávili na kraji u vody. V Gozu jsme obědvaly a chvilku jsme seděly u pláže. V průběhu nám na lodi ukázali jeskyně, které byly přímo u vody. K večeru jsme opět byly doma.

Stáž Erasmus+ Malta účastnice

Přijde nám, že každý den ubíhal hrozně rychle, bylo to až děsivé, jak rychle celá stáž byla u konce. Erasmus+ by si měl vyzkoušet každý, kdo může. Naučíte se samostatnosti a zodpovědnosti a rovněž takové zážitky, které se vám zde přihodí, zůstanou v paměti do konce života.

Nataly Katerina Nagel

Erasmus+ logo

Snímky z akce si prohlédněte ve fotogalerii Zonerama.

Další novinky a informace najdete na školním webu www.spos.cz a na účtech sociálních sítích Instagram a Facebook.

Přijímací řízení v roce 2024

Aktuality k přijímacím zkouškám aneb přehled všech změn na jednom místě!  

Pozor v případě volby zaměření Trenérství volíte ŠVP Sportovní akdemie

HLAVNÍ SÍDLO ŠKOLY

náměstí T.G. Masaryka 2433

760 01 Zlín

info@spos.cz

tel.: 735 150 070

REDIZO: 600020525

IZO: 108 021 041

IČ: 25344412

PRACOVIŠTĚ KROMĚŘÍŽ

Oskol 433/3

767 01 Kroměříž

beliancinova@spos.cz

733 712 300

REDIZO: 600020525

IZO: 108 021 041

 

Share This
X