Hrajeme florbal!
V úterý 14. ledna 2020 se naši žáci zúčastnili okresního kola Turnaje středních škol ve florbalu, které proběhlo v Otrokovicích.

Děkujeme našim borcům za dobrou reprezentaci školy!
V úterý 14. ledna 2020 se naši žáci zúčastnili okresního kola Turnaje středních škol ve florbalu, které proběhlo v Otrokovicích.

Děkujeme našim borcům za dobrou reprezentaci školy!
Letos se i naše škola zapojila do 46. ročníku Olympiády v českém jazyce.
Školní kolo proběhlo v pátek 29. listopadu 2019. 22 žáci absolvovali dva soutěžní šedesátiminutové bloky.
Nejvíce aktivní byly první ročníky, a to konkrétně 1. A, z níž se rekrutovalo nejvíc soutěžících.
Úkoly z mluvnické části byly jako obvykle velmi obtížné a týkaly se hlavně práce se slovní zásobou, což se v době sms-zpráv a stručných e-mailů stává pro mladé lidi čím dál větším problémem. Málokdo dnes sáhne po hodnotné beletrii, aby si obohacoval a rozšiřoval své lexikum.
Ve druhé části se mohli žáci rozepsat na téma „Co všechno umí podzim“ volným prozaickým slohovým útvarem, což se jim dařilo mnohem lépe.
Do okresního kola postoupí soutěžící z prvních dvou míst, a sice Kristýna Nerádová ze 3. A a Patrik Navrátil ze 4. A. Toto kolo se uskuteční v termínu 20. – 23. 1. 2020 na Gymnáziu Lesní čtvrť ve Zlíně.
Všem zúčastněným patří velký dík za odvahu zapojit se do soutěže a postupujícím přání: „Hodně štěstí v okresním kole!“
Mgr. Blanká Pazourková, učitelka českého jazyka, organizátor školního kola
Dne 11. prosince 2019 se naše škola vypravila vlakem do vánoční Prahy.
Po příjezdu do hlavního města jsme se společne vydali přes Václavské náměstí k Pražskému orloji na Straroměstském náměstí. Poté jsme se přesunuli na náměstí Republiky, kde jsme měli rozchod a samostatně jsme putovali po krásné předvánoční Praze. Některým z nás se dokonce podařilo dokoupit ještě nějaké dárky pro své blízké.

Myslíme si, že se tento výlet vydařil podle našich očekávání. 
Vendula Dospělová, 3. A
Snímky z akce najdete ve fotogalerii.
Sledujte nás i na našem Instagramu a Facebooku!
Pátek 13. prosince 2019 rozhodně nebyl nešťastný pro naše zástupce v soutěži Verbattle, kde si poměřili argumentační schopnosti se spolukonkurenty ze středních škol celého kraje.
V silně obsazené soutěži se rozhodně neztratili a skončili jsme hned za žáky z gymnázií. Umístili jsme se na 7. místě, což byl nejlepší výsledek mezi středními odbornými školami. Proto dvojici ze třídy 3. A děkujeme za reprezentaci školy!

Zdroj obrazového materiálu (logo): verbattle.com
Dva týdny před Vánocemi vládl na SPOŠ jednoznačně sport.
10. prosince 2019 se konal školní turnaj ve stolním tenise, o dva dny později se konala utkání turnaje ve futsalu.

