Dne 14. listopadu. 2017 se uskutečnila školní exkurze. Navštívili jsme krásné starobylé polské město Krakov.

V šest hodin ráno jsme vyrazili ze Zlína. Cesta byla dlouhá, trvala asi pět hodin.

V Krakově jsme ušli jen pár kroků od autobusu a už jsme byli jsme u zdejší řeky Visly, o které jsme se dozvěděli, že je nejdelší řekou Polska.

Potom jsme se vydali navštívit krásný královský hrad Wawel, Pod Wawelem jsem se zastavili u sochy dávného draka Smoga, která čas od času skutečně chrlí oheň.

Na hradě Wawel jsme se shromáždili kolem modelu Wawelského návrší, kde jsme se dověděli něco o historii tohoto místa. Také jsme si prohlédli nádvoří Královského zámku.

Dále jsme navštívili Katedrálu svatého Stanislava a svatého Václava. Tato katedrála je významnou památkou Polska. Vystoupali jsme také na Vikářskou věž katedrály, ve které jsou zavěšeny čtyři velké zvony. Největší zvon se nazývá Zikmund. Z věže byl úžasný výhled na město.

Navštívili jsme také hrobku polských králů, ve kterých je pohřbeno šestnáct polských panovníků.

Na závěr návštěvy Wawelu jsme si prohlédli i expozici tamního muzea.

IMG_1288

Z Wawelu jsme se vydali do Starého Města. Viděli jsme dům, ve kterém žil papež Jan Pavel II. Krátce jsme se zastavili na na náměstí svaté Máří Magdalény, kde jsme si prohlédli místo, kudy procházela Jantarová stezka a místní zajímavost – dračí vejce

Pak jsme zamířili k nejstarší budově Jagellonské univerzity – Collegium Maius. Univerzita byla založena králem Kazimírem III. roku 1364 a je druhou nejstarší univerzitou v Evropě.

Nakonec jsme došli na nejznámější krakowké náměstí – Rynek Glówny, v jehož středu se nachází starobylá tržnice Sukiennice. Na tomto náměstí jsme také viděli Radniční věž, kostel sv. Vojtěcha a Mariánský kostel.

Následoval rozchod,,kteý jsme využili k občerstvení a samostatné prohlídce památek, třeba zdejšího Starbucksu 🙂

A poom jsme se už jen vrátili k autobusu a po páté hodině jsme se vydali na dlouhou cestu domů. Na zpáteční cestě jsme se ještě ve městě Bielsko-Biala zastavili u nákupního centra, ve kterém si většina z nás koupila tradiční polské cukroví – krówky.

Do Zlína jsme přijeli zhruba o půl jedenácté večer.

Návštěvu Krakova jsme si užili, bylo to hezké a zajímavé. Všem doporučujeme určitě někdy toto město navštívit. Velké poděkování patří panu Kočímu, který nám ukázal krásy tohoto historického místa.

Vendula Dospělová, Karolína Bumbálová, Karolína Jechová, Karolína Vyoralová, žákyně třídy 1. A

Prohlédněte si fotogalerii

Přijímací řízení v roce 2024

Aktuality k přijímacím zkouškám aneb přehled všech změn na jednom místě!  

Pozor v případě volby zaměření Trenérství volíte ŠVP Sportovní akdemie

HLAVNÍ SÍDLO ŠKOLY

náměstí T.G. Masaryka 2433

760 01 Zlín

info@spos.cz

tel.: 735 150 070

REDIZO: 600020525

IZO: 108 021 041

IČ: 25344412

PRACOVIŠTĚ KROMĚŘÍŽ

Oskol 433/3

767 01 Kroměříž

beliancinova@spos.cz

733 712 300

REDIZO: 600020525

IZO: 108 021 041

 

Share This
X