Dne 19. května 2024 se osm našich žáků se zaměřením na Firemní management a právo a Trenérství vydalo na třítýdenní zahraniční stáž na Maltu. Během této stáže studenti sbírali nové pracovní zkušenosti a zdokonalovali se v angličtině. Program byl navržen tak, aby jim poskytl cenné znalosti a dovednosti potřebné pro jejich budoucí kariéru. Žáci pracovali ve firmách, a získali tak jedinečný pohled na firemní praxi v zahraničí. Kromě toho měli příležitost poznat kulturu Malty a rozvíjet své jazykové schopnosti v reálném prostředí. 

Stáž - Erasmus+ Malta

Zpráva od jedné účastnic: 

První den jsme byli seznámeni s naší firmou, prací a požadavky, které pro nás naše nadřízená Claire měla dopředu přichystané. Pracovali jsme pro přírodní parfumerii a naším hlavním úkolem bylo se starat o sociální sítě, marketing firmy, a to vyhledávání potenciálních zákazníků, doporučení pro budoucí zákazníky a propagaci firmy. Pracovali jsme převážně na PC a iPadu. Nejprve jsme připravili prezentaci, ve které byly naše nápady, návrhy, co by bylo dobré změnit nebo zase přidat a kterou jsme na konci prvního týdne odprezentovali. Náplní naší práce bylo vytváření propagačních materiálů v Canvě, ale i focení produktů, což bylo prvním a hlavním úkolem. Vytvářeli jsme posty, výběry na instagram a návrhy na novou lahvičku parfému. Práce v Excelu nás zase zaměstnávala vyhledáváním míst a plánovačů svateb na Maltě a Gozo, které se následně využijí pro rozšíření značky. Později jsme dostali letní kolekci parfémů, které jsme nafotili a natočili do příspěvků na sociální sítě. Hodně záleželo na naší kreativitě a organizaci našeho času, ale vzhledem k tomu, že lidi na Maltě byli příjemní, usměvaví a kolovala kolem nás vždy dobrá nálada, tak se nám i dobře pracovalo a hned jsme měli práci hotovou. Rozhodně jsem se přiučila novým věcem jak z hlediska práce v programech, tak z hlediska práce v jiném prostředí a zlepšila se mi i komunikace v angličtině. Znalosti z Canvy a jiných programů nám taky hodně ulehčily práci.  Claire mě svými nápady a vizemi hodně inspirovala a dozvěděla jsem se díky ní i něco nového o přírodních olejových parfémech, o kterých jsem doposud nevěděla vůbec nic. Na stáž jsem byla dostatečně připravena a jsem velmi ráda, že jsem měla tu možnost být její součástí.  

Doporučuji dalším účastníkům stáže: “Jděte do toho!“ Opravdu to za to stojí a vždy se hodí nové zkušenosti a spousty nezapomenutelných zážitků s poznáváním nových lidí a jejich kultury.  

Marie Fusíková, zaměření Firemní management a právo 

Logo - Erasmus+

Úvodní obrázek: M W, Pixabay

Další novinky a informace najdete na školním webu www.spos.cz a na účtech sociálních sítí Instagram a Facebook.

Přijímací řízení v roce 2024

Aktuality k přijímacím zkouškám aneb přehled všech změn na jednom místě!  

Pozor v případě volby zaměření Trenérství volíte ŠVP Sportovní akdemie

HLAVNÍ SÍDLO ŠKOLY

náměstí T.G. Masaryka 2433

760 01 Zlín

info@spos.cz

tel.: 735 150 070

REDIZO: 600020525

IZO: 108 021 041

IČ: 25344412

PRACOVIŠTĚ KROMĚŘÍŽ

Oskol 433/3

767 01 Kroměříž

beliancinova@spos.cz

733 712 300

REDIZO: 600020525

IZO: 108 021 041

 

Share This
X