„Thanks to your family for everything. It was like my home.“

,,Děkuji vaší rodině za všechno. Byl jsem tu jako doma.“

Koncem září se v naší škole uskutečnil  Projektový týden EDISON. V rámci programu přijeli tři stážisté z Jordánska, Gruzie a Íránu a připravili pro naše studenty několik  prezentací  o své zemi a diskutovali s nimi o zvycích a tradicích svého národa. Na oplátku pro ně naše studentská firma a studenti 3. ročníku oboru VŠ Cestovní ruch připravili bohatý odpolední program.

Přečtěte si postřehy jedné ze studentek, Nikoly Skalické ze 3. A.

Tato stáž dala hodně nám všem. Ukázala, že i jiné kultury jsou velmi zajímavé a přínosné. Dozvěděli jsme se spoustu nových věcí, které jsme doposud nevěděli.

Hodně z nás ani netušilo, kde leží Jordánsko, ale teď jsme všichni ponaučení. Zkusili jsme si sami napsat naše jména arabsky, což byla velká legrace, protože mnoho písmen chybělo. Proto se nad námi Lubna slitovala a pomohla nám naše výtvory dokončit.

Farbod nám ukázal své zvyky, donesl nám na ochutnávku jídlo ze své země. Také nám pověděl o  mnoha slavnostních obřadech a pro nás neobvyklých tradicích, a my jsme s napětím  poslouchali.

Naopak nejmladší Tina nás zasvětila do umění a památek a také ukázala noční život a písničky v Gruzii. Její hodiny jsme si vždy užívali, byla velmi empatická a zábavná. Připadali jsme si s ní jako s naší spolužačkou.

Celkový dojem ze stážistů byl velmi příjemný a do budoucna přínosný. Nikdo by neměl odsuzovat lidi podle barvy pleti anebo země původu. Farbod byl u nás jako doma a velmi nás potěšilo, když nás pozval k jeho rodině do Íránu. Myslím, že naše třída by si tuhle zkušenost zopakovala ráda znovu.

Prohlédněte si fotogalerii

blank

Studijní program Cestovní ruch

65-43-N/01 v denní formě studia

Přijímací řízení

Máte zájem studovat na naší škole? Můžete vyplnit tuto předběžnou přihlášku. Tato přihláška je nezávazná, pro závazné přijetí je nutno poslat do 1. března  vyplněnou oficiální přihlášku na předepsaném tiskopisu SEVT.

Hlásím se na VOŠ

Kritéria
Výsledky
Odvolání

Přihlášky 

blank

Hlavní sídlo školy

Střední škola podnikatelská a Vyšší odborná škola, s.r.o.

náměstí T.G. Masaryka 2433, 

760 01 Zlín

info@spos.cz

tel.: 577 215 314

REDIZO: 600020525

IZO: 108 021 041

IČ: 25344412

Pracoviště Kroměříž

Střední škola podnikatelská a Vyšší odborná škola, s.r.o.

Tovačovského 337,

767 05 Kroměříž

belancinova@spos.cz

REDIZO: 600020525

IZO: 108 021 041

X