„Thanks to your family for everything. It was like my home.“

,,Děkuji vaší rodině za všechno. Byl jsem tu jako doma.“

Koncem září se v naší škole uskutečnil  Projektový týden EDISON. V rámci programu přijeli tři stážisté z Jordánska, Gruzie a Íránu a připravili pro naše studenty několik  prezentací  o své zemi a diskutovali s nimi o zvycích a tradicích svého národa. Na oplátku pro ně naše studentská firma a studenti 3. ročníku oboru VŠ Cestovní ruch připravili bohatý odpolední program.

Přečtěte si postřehy jedné ze studentek, Nikoly Skalické ze 3. A.

Tato stáž dala hodně nám všem. Ukázala, že i jiné kultury jsou velmi zajímavé a přínosné. Dozvěděli jsme se spoustu nových věcí, které jsme doposud nevěděli.

Hodně z nás ani netušilo, kde leží Jordánsko, ale teď jsme všichni ponaučení. Zkusili jsme si sami napsat naše jména arabsky, což byla velká legrace, protože mnoho písmen chybělo. Proto se nad námi Lubna slitovala a pomohla nám naše výtvory dokončit.

Farbod nám ukázal své zvyky, donesl nám na ochutnávku jídlo ze své země. Také nám pověděl o  mnoha slavnostních obřadech a pro nás neobvyklých tradicích, a my jsme s napětím  poslouchali.

Naopak nejmladší Tina nás zasvětila do umění a památek a také ukázala noční život a písničky v Gruzii. Její hodiny jsme si vždy užívali, byla velmi empatická a zábavná. Připadali jsme si s ní jako s naší spolužačkou.

Celkový dojem ze stážistů byl velmi příjemný a do budoucna přínosný. Nikdo by neměl odsuzovat lidi podle barvy pleti anebo země původu. Farbod byl u nás jako doma a velmi nás potěšilo, když nás pozval k jeho rodině do Íránu. Myslím, že naše třída by si tuhle zkušenost zopakovala ráda znovu.

Prohlédněte si fotogalerii

Přijímací řízení v roce 2024

Aktuality k přijímacím zkouškám aneb přehled všech změn na jednom místě!  

Pozor v případě volby zaměření Trenérství volíte ŠVP Sportovní akdemie

Hlavní sídlo školy

náměstí T.G. Masaryka 2433

760 01 Zlín

info@spos.cz

tel.: 735 150 070

REDIZO: 600020525

IZO: 108 021 041

IČ: 25344412

Pracoviště Kroměříž

Oskol 433/3

767 01 Kroměříž

beliancinova@spos.cz

733 712 300

REDIZO: 600020525

IZO: 108 021 041

 

Share This
X